Napredak – Crvena zvezda 1:2

Postavljeno: 22.04.2017

Napredak je i u drugom kolu plej-ofa poražen, ovog puta na domaćem terenu u susretu sa Crvenom zvezdom sa 2:1 (0:0)

Nije Zvezda lako došla do pobede. Bilo je šansi na obe strane. Prvi su do gola došli gosti kada je Kanga bio precizan sa bele tačke. Kapiten domaćih Šljivić je srušio Ruiza u 59. minutu, sudija Nikolić se nije dvoumio i pokazao na belu tačku.

Pobedu  crveno-belih potvrdio je Plavšić lepim golom u 76. minutu posle asistencije Kange.

U dve sporne situacije sudija Bojan Nikolić se u drugom poluvremenu nije najbolje snašao. Prvo je Napredak imao šansu za gol, a Nikolić je svirao nepostojeću ofsajd poziciju, da bi nekoliko minuta kasnije kao kompenzaciju poništio gol Plavšića kada je takođe svirao ofsajd.

Napredak je na samom kraju utakmice smanjio rezultat na 2:1 pogotkom Vukanovića.

Kruševljanj 29. aprila u sledećem kolu gostuje u Humskoj ekipi Partizana.

Napredak – Crvena zvezda 1:2 (0:0)

Stadion: Mladost. Sudija: Bojan Nikolić. Strelci: 0:1 – Kanga u 59. minutu (jedanaesterac), 0:2 – Plavšić u 76. minutu. 2:1 – Vukanović u 90+4.

Napredak: Petrović, Cvetković, Simonović, Tubić, Urošević, Ndijaje, Šljivić, Eskić (od 78. Markoski), Alivodić (od 81. Kasalica), Gobeljić (od 55 Vulić), Vukanović.

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Ristić, Le Talek, Donald, Ruiz (od 80. Srnić), Kanga, Plavšić (od 89. Adžić), Boaći (od 86. Sikimić).