KK Napredak poražen od Metalca

Postavljeno: 05.03.2017

Košarkaši Napredak Rubina na svom parketu pred oko 700 gledalaca, u veoma zanimljivoj i neizvesnoj utakmici punoj preokreta, poraženi su posle produžetka od ekipe Metalca sa  97 : 100 po četvrtinama (13:32, 34:12, 17:11, 12:21, produžetak 21:24)

Pored dobre igre i ubačenih 97 koševa i posebno šuterski raspoložene trojice igrača Jeremić sa 28, Đorđević-Marinković sa 25 i Marković sa 19 pogodaka, Napredak nije uspeo da zabeleži i treću po redu pobedu. Posle 40 minuta na semaforu je rezultat bio izjednačen 76:76. Ušlo se u produžetke, navijači Napretka, očekivali su da će uz njihovu podršku, koja je bila sjajna tokom celig meča, njihovi ljubimci uspeti da uspešno privedu utakmicu kraju

Međutim, Valjevci su pri kraju produžetka bili .strpljiviji u organizaciji napada, sigurniji u šutu i uz malu dozu sreće odneli bodove iz Kruševca.

Najbolji kod gostiju bili su Đukanović Brano sa postignuta 26 i Dujković Marko koji je ubacio samo koš manje.

Napredak posle 19 kola zauzima 7. poziciju na tabeli sa 10 pobeda i 9 poraza.

U sledeće kolu 11. marta Kruševljani putuju u Vršac.