Košarkaši Napretka nisu izdržali ulogu favorita

Postavljeno: 12.03.2016

Napredak u 24. kolu Košarkaške lige Srbije nije uspeo da preskoči prvu prepreku ka Super ligi, poražen je večeras od ekipe Vršca Swisslion sa 66:65 po četvrtinama 9:20, 14:19, 30:15, 13:11

Košarkaši Napretka su dobro započeli meč i za vrlo kratko vreme stekli prednost od 15 poena. Rezultat pri kraju prve deonice bio je 18:3 za domaćina. Dobru igru Napredak je prikazao i u drugoj deonici, tako da se na poluvreme otišlo sa rezultatom 39:23.

Kola su pošla nizbrdo u trećem delu kada su gosti postigli više koševa nego u prvom poluvremenu i rezultatski se potpuno vratili u igru.

Na kraju se ušlo u neizvesnu završnicu, a Nepretku su se znatno smanjile šanse za trijumf tri minuta pre kraja, kada je Milinčić izašao iz igre sa 5 ličnih grašaka.

Na manje od tri sekunde pre kraja Milojević je izjednačio na 65:65 i imao dodatno slobodno bacanje. Nažalost nije ga realizovao, ali je uspeo da uhvati loptu, i kada su svi u Hali sportova očekivali da poentira i donese Napretku tako željenu pobedu, sudija je svirao faul za goste i dva slobodna bacanja, jer se po njegovom viđenju neko od igrača Napretka gurao u reketu.

Igrač gostiju Simović, koji je inače bio jedan od slabijih u ekipi Vršca, uspeo je da pogodi jedno bacanje i donese pobedu svojoj ekipi, koja se bori za opstanak.

Najefikasniji igrač Napretka bio je upravo Luka Milojević sa 22 poena, što je bila slaba uteha zbog promašenog odlučujućeg penala.

Napredak se verovatno ovim porazom oprostio od Super lige a sledeću utakmicu igra u Smederevu.