FK Napredak posle dve pobede gostuje Partizanu

Postavljeno: 17.08.2017

U utakmici petog kola Super lige Srbije, Napredak je zalebeležio drugu uzastopnu pobedu, a prvu pred svojim navijačima u Kruševcu, protiv čačanskog Borca sa 3:1. Kruševačka ekipa sada ima sedam bodova, a iduće nedelje gostuje Partizanu

Najzad je Napredak priuštio radost svojim navijačima u Kruševcu, zabeleževši – pred oko 1.500 njih, prvu pobedu ove sezone na stadionu Mladost. Odolevao je Borac do finiša prvog poluvremena raspoloženoj domaćoj ekipi, kada je, u 42. minutu, Urošević matirao Bajića i načeo mrežu Čačana. Sa minimalnom prednošću Napretka otišlo se na odmor, da bi i u nastavku utakmice domaća ekipa nastavila dominaciju i punu terensku inicijativu, što je u 58. minutu materijalizovao Šljivić iz jedanaesterca. Sve dileme oko pobednika, ako ih je i bilo, razrešio je Vukanović golom u 59. minutu, za Napretkovih 3:0. Čačani su do kraja ipak uspeli da ublaže poraz, golom Lazara Sajčića u 81. minutu iz penala, drugog dosuđenog na utakmici.

Napredak je, tako, posle samo jednog boda osvojenog u prva tri kola uspeo da veže dve pobede, doduše protiv jedinih ekipa koje za sada u superligaškom prvenstvu ne znaju za osvojene bodove. Međutim, pobedama se u zube ne gleda, bitno je da Napredak ponovo ima svoju igru i da njegovi golgeteri pune mreže protivnika – u poslednjih 180 minuta učinili su to čak sedam puta.

Pravo iskušenje ekipu Nenada Sakića, svakako, očekuje već ovog vikenda, kada Napredak gostuje trenutno trećeplasiranom Partizanu. Utakmica se igra u nedelju od 20 časova.

Fudbal – sa svih terena

Varvarinci debituju u Prvoj ligi

Novi član Prve lige Srbije, Temnić, debituje 19. avgusta u novom rangu takmičenja. U prvom kolu, pred svojim navijačima, od 17 sati igra protiv pirotskog Radničkog. Tim iz Varvarina je u prošloj sezoni trijumfovao u Srpskoj ligi Istok i tako izborio prvoligaški status.

Ovog vikenda počinje i prvenstvo Srpske lige Istok. Novi ligaš, kruševački Trajal, koji se tokom prethodne sezone prošetao Zonom Zapad i na kraju je dominanto osvojio, u prvom kolu dočekuje Rtanj iz Boljevca (nedelja, 20. avgust od 17 sati), dok Trstenik PPT gostuje Moravac Orionu u Mrštanu (isti termin). Da su se dobro pripremili za novu sezonu, fudbaleri Trstenika pokazali su minulog vikenda, kada su u poslednjoj proveri zonaša iz Počekovine, ekipu Poljoprivrednika, deklasirali sa čak 9:0.

Prva i Druga liga Fudbalskog saveza Rasinskog  okruga imaće od ove sezone po 18 klubova, umesto dosadašnjih 16, odlučio je ovaj Savez. Prvu ligu Rasinskog okruga u ovoj takmičarskoj sezoni čine: Juhor (Obrež) povratnik iz Zone Zapad, Mladi radnik (Bačina), Mačkovac, Jastrebac (Veliki Šiljegovac), Blagotin (Poljna), Šanac, Parunovac, Ribnik, Kupci,13 april (Lomnica), Knez Lazar (Kruševac), Sloga (Majdevo), Donji Kopaonik (Razbojna), FUD (Brus), Sloga (Dašnica), Vinogradi (Zleginje), Naupare i Čitluk. Novo prvenstvo startuje već ovog vikenda.